3 kwietnia 2018

JBB Bałdyga wspiera polską transplantologię

Dnia 7 kwietnia w Wiśle odbędzie się 12. edycja Biegu po Nowe Życie – akcji prospołecznej, której celem jest promocja polskiej transplantologii. Firma JBB Bałdyga została oficjalnym Partnerem wydarzenia.
Tuż po Świętach Wielkanocnych w sercu Beskidu Śląskiego odbędzie się 12. edycja Biegu po Nowe Życie. Wydarzenie, którego pomysłodawcą i ambasadorem jest polski bokser Przemysław Saleta, ma na celu promocję działań prozdrowotnych, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepów.

 

W najbliższą sobotę punktualnie o godzinie 12:00 na placu Bogumiła Hoffa rozpocznie się wspólna, 15-minutowa rozgrzewka, którą poprowadzą Natalia Rybarczyk i Paweł Kołodziej. Następnie organizatorzy zaprezentują sztafety, które będą maszerować przez centrum Wisły na specjalnie wyznaczonej trasie. Symboliczny bieg rozpocznie się o godzinie 12:30, a dekorację zwycięzców i finał imprezy zaplanowano na godzinę 14:00.Co roku w symbolicznych marszach nordic walking biorą udział m.in. gwiazdy ekranu, dziennikarze, sportowcy, muzycy oraz osoby po transplantacji. Podczas tegorocznej edycji w promocję akcji zaangażowali się m.in. Agnieszka Kaczorowska, Karolina Pilarczyk, Rafał Maślak, Piotr Gacek, Jerzy Mielewski czy Marcin Korcz.

 

W tym roku do inicjatywy dołączyła również firma JBB Bałdyga, która została oficjalnym Partnerem wydarzenia. – Bieg po Nowe Życie to inicjatywa o niezwykle szczytnej idei. Wydarzenie edukuje i pokazuje, że przeszczep narządów daje możliwość powrotu do normalnego życia i pełnej sprawności fizycznej. Już 7 kwietnia zapraszamy wszystkich do Wisły i udziału w marszu. Pomagać można zawsze, dlatego zachęcamy do wsparcia inicjatywy – mówi Piotr Laskowski, dyrektor marketingu i sprzedaży firmy JBB Bałdyga.

 

Więcej informacji na: www.biegponowezycie.pl, www.jbb.pl