20 kwietnia 2017

Zakończenie sezonu 2016/2017

Za nami bardzo emocjonujący tydzień. W środę, 5. kwietnia oficjalnie ogłosiliśmy, że drużynę ONICO AZS Politechniki Warszawskiej w sezonie 2017/2018 poprowadzi Stephane Antiga.

W weekend byliśmy świadkami walki naszego zespołu o 9. miejsce w Pluslidze.

Po wygranym w sobotę spotkaniu, 3-1 w hali COS Torwar Inżynierom do dziewiątej pozycji potrzebne były tylko dwa sety. Ekipa Piotra Gruszki w Spodku poprzeczkę zawiesiła jednak naprawdę wysoko. Katowiczanie po zaciętym boju zwyciężyli 3-1 i o losach rywalizacji rozstrzygnąć musiał złoty set. W tym zaś lepsi byli Inżynierowi, którzy zwyciężyli 15-12 i nasza drużyna może się cieszyć z 9. pozycji na koniec sezonu 2016/2017.

Wynik sportowy był bardzo istotny, ale dla wszystkich kibiców ONICO AZS Politechniki Warszawskiej mecz na Torwarze był przede wszystkim ostatnim w karierze meczem Pawła Zagumnego. W hali pojawiło się 4850 kibiców ubranych w jednakowe, białe koszulki z numerem 5 i nazwiskiem, aby uhonorować naszego mistrza. Każdy mógł zrobić sobie zdjęcie z pucharami za zdobycie przez naszą reprezentację mistrzostwa świata 2014 i mistrzostwa Europy 2009, obejrzeć wystawę koszulek, w których grał Paweł podczas swojej kariery oraz zbiór medali, jakie zdobył.

Na bieżąco będziemy Państwu przedstawiać kolejne materiały i filmy, które będą się ukazywać nt. wspomnianego święta siatkówki w Warszawie.