10 kwietnia 2018

I miejsce dla JBB Bałdyga w 12. Biegu po Nowe Życie!

W sobotę 7 kwietnia w Wiśle odbył się 12 Bieg po Nowe Życie – wydarzenie wspierające polską transplantologię. Firma JBB Bałdyga brała udział w tym wyjątkowym marszu po raz pierwszy i od razu z ogromnym sukcesem – sztafeta pod naszym patronatem, w składzie Marek Plawgo, Jakub Janczewski, Andrzej Kowalski zajęła I miejsce!

 

Bieg po Nowe Życie to inicjatywa mająca na celu promocję działań prozdrowotnych, edukację w zakresie transplantacji narządów oraz aktywizację społeczeństwa do świadomego oddawania narządów do przeszczepów. W tym roku w Wiśle, w marszu nordic-walking, wystartowały 62 sztafety z udziałem osób po przeszczepach narządów, osób ze świata filmu, teatru, sportu, muzyki, dziennikarzy oraz przedstawicieli sponsorów. Na trasie biegu mogliśmy zobaczyć m.in. ambasadora inicjatywy Przemysława Saletę, Izabelę Zwierzyńską, Mariusza Jakusa, Jarosława Kreta, Marcina Mroczka, Adę Palkę, Rafała Zawieruchę, Dorotę Czaję, Jarosława Jakimowicza, Tomasza Oświecińskiego, Marka Plawgo, Cezarego Trybańskiego, Rafała Maślaka, Mariusza Kałamagę, Odetę Moro, Grzegorza Kotowicza, Artura Siódmiaka, Piotra Gacka, Mariusza Jurasika, Joannę Kuberską, Bartosza Obuchowicza, Martę Kuligowską, Jerzego Mielewskiego i Michała Olszańskiego.

 

Na mecie okazało się, że najlepszy czas osiągnęła sztafeta JBB Bałdyga w składzie: Marek Plawgo, Jakub Janczewski, Andrzej Kowalski. Dlaczego warto wspierać Bieg po Nowe Życie? To oczywiste. Oddanie narządu, zwłaszcza po śmierci, nic nas nie kosztuje, a może uratować czyjeś życie. Noszę w portfelu oświadczenie woli, zresztą dostałem je na zeszłorocznym Biegu po Nowe Życie. Nie rozstaję się z nim – opowiada Marek Plawgo. Jesteśmy dumni z naszej reprezentacji i na pewno spotkamy się na kolejnym biegu, który odbędzie się w Warszawie 15 września. Zapraszamy!

Galeria