30 kwietnia 2017

Szachiści walczyli w Grand Prix Ostrołęki

Szachiści z aż piętnastu miast rywalizowali w I Grand Prix Ostrołęki w Szachach o Puchar Przewodniczącego Rady Miasta Jerzego Grabowskiego w Pensjonacie Wioletta. Zdecydowanie najlepszy okazał się Paweł Obiedziński z Łomży, który zgarnął nagrodę główną.

 

Triumfator rywalizacji w Grand Prix odniósł sześć zwycięstw. Na drugim miejscu w rywalizacji uplasował się Jarosław Święcicki z Ostrołęki z czterema zwycięstwami, a trzeci był Piotr Obiedziński z Łomży, który również w rywalizacji odniósł cztery zwycięstwa. Tuż za podium uplasował Paweł Krajewicz z Ostrołęki, który wraz z Jarosławem Święcickim odebrał nagrodę specjalną od firmy KONKRET.

 

Silnie obsadzone w zawodach były kategorie dziecięce i młodzieżowe. W kategorii do lat 15 najlepszy okazał się z pięcioma zwycięstwami na koncie Piotr Orzełowski z Węgrowa i odebrał nagrodę główną z rąk właściciela LastMinuteService Marcina Połatyński. Na podium znaleźli się także łomżanie Paweł Szeligowski i Krzysztof Bienias.

W kategorii do lat 12 zwyciężył Michał Karwowski z Łomży z pięcioma triumfami na koncie. Drugie miejsce zajął Jan Olszewski z Białegostoku, a trzecie Mateusz Zawistowski z Małkini Górnej. W zawodach dużą grupę stanowili najmłodsi szachiści w kategoriach do lat 10 i 8.

 

W pierwszej z nich zwyciężył Jakub Firmuga z Łomży przed ostrołęczanami Hubertem Kaczmarczykiem i Igorem Bartkowiakiem. W najmłodszej kategorii do lat 8 najlepsza okazał się Kamila Trzaska z Ostrowi Mazowieckiej. Na podium znaleźli się także Szymon Zawistowski z Małkini Górnej i Wiktor Potkaj z Dąbrówki. Najmłodszym uczestnikiem zawodów był pięcioletni Krzysztof Trzaska, który otrzymał nagrodę specjalną od Pizzerii Da Grasso.

 

Specjalną nagrodę od firmy KONKRET otrzymał także najstarszy zawodnik turnieju – Zbigniew Bojanowski z Ostrołęki. W zawodach rywalizowali zawodnicy m.in z Gostynina, Torunia, Łomży, Wyszkowa, Wąsewa, Węgrowa, Warszawy, Białegostoku, Małkini Górnej, Zielonki, Ostrowi Mazowieckiej, Kadzidła, Dąbrówki i Ostrołęki.

 

Sponsorami zawodów byli: Pensjonat Wioletta, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Pizzeria Da Grasso, siłownia Forma5 Club, Telewizja Kablowa Esprit, KONKRET, Last Minute Service, JBB Bałdyga oraz radni Jerzy Grabowski, Grzegorz Milewski i Jan Rzewnicki. Patronat medialny sprawował portal Moja-Ostroleka.pl.

Galeria