24 lipca 2017

Rodzinny Piknik Tenisowy z dużymi emocjami

Jordan Czapski zwyciężył w finale Konkret Cup 2017. Pomimo bardzo silnie obsadzonego turnieju tenisa ziemnego rozegranego na kortach ziemnych przy ulicy Hallera pokonał rewelacyjnie spisującego się Mateusza Matyczaka 6:4 6:3.

 

W zawodach nie zabrakło niespodzianek. Największą sprawił właśnie Mateusz Matyczak pokonując w półfinale Bartłomieja Kowalskiego z Warszawy 6:4 6:0. W drugim półfinale Jordan Czapski pokonał najmłodszego zawodnika turnieju open Bartosza Muracha 6:4 6:1.

 

Emocjonującej rywalizacji nie zabrakło także w sobotnich meczach ćwierćfinałowych. W najciekawszym z nich Bartłomiej Kowalski z Warszawy pokonał Krzysztofa Bułkowskiego z Łomży po trzysetowym pojedynku 6:7 (6) 6:3 10:1. Do rywalizacji w turnieju przystąpiło 31 zawodników Ostrołęki i powiatu ostrołęckiego oraz Zambrowa, Białegostoku, Łomży, Warszawy i Poznania.

 

To pierwszy w historii ostrołęckiego tenisa ziemnego tak silnie obsadzony turniej rozegrany w okresie wakacyjnym. Z pewnością jest świetnym prognostykiem przed Mistrzostwami Ostrołęki w grze pojedynczej i podwójnej oraz Mastersem, które zostały zaplanowane na koniec sierpnia i wrzesień.

 

Turniej Konkret Cup 2017 to również rywalizacja w gronie dzieci i młodzieży. Pośród najmłodszych zawodników w mini tenisie zwyciężył Kuba Bieżuński. W gronie juniorów do lat 18 najlepszy okazał się Rafał Boryszewski.

 

Sponsorem głównym zawodów jest Konkret marketpozyczkowy.pl. Sponsorami dodatkowymi Salon Oświetlenia www.ledin.pl, Pensjonat Wioletta, JBB Bałdyga, Piekarnia Kurpiowska Serafin, Pizzeria Da Grasso i siłownia Forma5 Club. Patronat medialny nad imprezą sprawowały portal Moja Ostrołęka i Telewizja Kablowa Esprit.

 

Ćwierćfinały:
Jordan Czapski – Bartłomiej Otłowski 7:5 6:1
Bartosz Murach – Dariusz Terlikowski 6:0 6:1
Bartłomiej Kowalski – Krzysztof Bułkowski 6:7 (6) 6:3 10:1
Mateusz Matyczak – Kamil Woźniak 6:4 6:4

Półfinały:
Jordan Czapski – Bartosz Murach 6:4 6:1
Bartłomiej Kowalski – Mateusz Matyczak 6:4 6:0

Finał:
Jordan Czapski – Mateusz Matyczak 6:4 6:3

Szersza relacja z zawodów w serwisie sportowym patrona medialnego zawodów na sport.moja-ostroleka.pl

Galeria