16 marca 2017

Tęcza JBB rezygnuje z występów w IV lidze

Piłkarze Tęczy JBB Łyse nie przystąpią do rundy wiosennej rozgrywek IV ligi mazowieckiej w grupie północnej. Podopieczni trenera Dariusza Narolewskiego wznowili przygotowania, ale zarząd klubu musiał podjąć niezwykle trudną decyzję o wycofaniu zespołu z dalszej rywalizacji.

 

– Ze względu na zbyt wysokie koszty związane z rywalizacją w IV lidze mazowieckiej zdecydowaliśmy o wycofaniu drużyny seniorów – informuje prezes klubu Tęcza JBB Łyse Mateusz Chrostowski.

 

Tęcza JBB Łyse wywalczyła awans do rozgrywek IV ligi mazowieckiej w sezonie 2015/2016 i decyzją Mazowieckiego Związku Piłki Nożnej musiała rywalizować w zwiększonej aż 20-zespołowej grupie. W rundzie jesiennej zespół pod wodzą trenera Dariusza Narolewskiego wywalczył w 19 spotkaniach 19 punktów i plasował się na piętnastej lokacie.

 

Ze względu na brak odpowiedniego wymiaru boiska (zabrakło 1.5 metra szerokości) wydział gier MZPN nie wyraził zgody na rozgrywania spotkań na stadionie przy ulicy Topolowej. W efekcie klub zmuszony był korzystać z boiska przy ulicy Witosa w Ostrołęce, co generowało dodatkowe koszty.