27 marca 2018

Gala Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Lelisie

Kurpiowska Kuźnia Mistrzów po raz kolejny wzbudziła duże zainteresowanie kibiców z całego regionu. Tym razem dla fanów sportów walki klub Fight Academy wspólnie z CK-BiS w Lelisie przygotował świetnie oprawioną galę. Jednym ze sponsorów imprezy po raz kolejny była firma JBB Bałdyga.

 

W ringu zaprezentowało się dwudziestu dwóch zawodników w walkach punktowanych z klubów z m.in. Mławy, Wyszkowa, Suwałk, Włocławka, Augustowa, Warszawy i Ostrowi Mazowieckiej. W pokazowej walce rozpoczynającej galę zaprezentowało się dwóch młodych podopiecznych trenera Arkadiusza Ludwiczaka – Kornel Dębowski i Oskar Banach.

 

Pierwszym starciem wieczornej Gali Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów był pojedynek w kategorii -66 kg Cezarego Sarnowskiego (KSW Cross Fight Gym Taekwondo Ciechanów) z Michałem Jabłońskim (Berserkers MMA Team Suwałki). Zwycięstwo na swoim koncie zapisał Sarnowski, a sam pojedynek trwał zaledwie kilkadziesiąt sekund.

 

W kolejnej walce w ringu zaprezentował się pierwszy z reprezentantów Fight Academy Ostrołęka – Patryk Koziatek, który w starciu K1 -86 kg pokonał na punkty Mariusza Lewonia (Kickboxing Panzer Augustów). Dla podopiecznego trenera Arkadiusza Ludwiczaka był to debiut podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów

 

W trzecim pojedynku podczas Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w formule MMA -86 kg Witold Wyrzykowski (Grappling Team Mława) musiał uznać wyższość Artura Dzierzgowskiego (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka) już w drugiej rundzie. Dużo emocji dostarczyła także walka w formule K1 -83 kg, w której Marcin Rojek (Gimnazjon Apin Wyszków) wygrał Bartłomiejem Arnistą (AS Fighter Pisz).

 

W piątym pojedynku w formule K1 -70 kg Rafał Marzewski (Fight Academy Ostrołęka) rywalizował z Marcinem Majewskim (Academia Gorila Ostrów Mazowiecka). Lepszy okazał się podopieczny trenera Michała Kuleszy wygrając zmagania na punkty. Z kolei w szóstym starciu podczas Gali Kurpiowska Kuźnia Mistrzów w Lelisie w doszło do starcia MMA -95 kg Kamila Sęka (Fight Academy Ostrołęka) z Karolem Żołowskim (Berserkers MMA Team Suwałki). Ku niezadowoleniu lokalnej publiczności lepszy okazał się Żołowski wygrywając walkę przed czasem.

 

W bokserskim pojedynku w kategorii -75 kg reprezentant gminy Lelis Dawid Pac pewnie pokonał na punkty Mateusza Mościckiego (Gimnazjon Apin Wyszków). To niezwykle doświadczonego i utytułowanego zawodnika był to ostatni pojedynek w bokserskiej karierze, który zadedykował swojej żonie. W walce formule MMA -77 kg Piotr Golon (Fight Academy Ostrołęka) wygrał z Olafem Sobotką (Grappling Team Mława).

 

Z kolei w walce bokserskiej w kategorii -67 kg powracający do barw ostrołęckiej Victorii Marek Pietruczuk stoczył bardzo ciekawy pojedynek z Adrianem Ahmadem (Knockout Warszawa) i wygrał go na punkty. Dobry pojedynek w formule K1 -75 kg stoczył Aleksy Zienkiewicz (Fight Academy Ostrołęka), ale musiał uznać wyższość Kamila Wojciechowskiego (Human Białystok).

 

W najważniejszym pojedynku podczas sobotniej Kurpiowskiej Kuźni Mistrzów w Lelisie w formule K1 -93 kg Karol Łasiewicki (Fight Academy Ostrołęka) pokazał wielką moc mierząc się z Cezarym Sekleckim (Akademia Mieszanych Sztuk Walki). Podopieczny trenera Arkadiusza Ludwiczaka wygrał na punkty, ale miał okazję, aby skończyć widowisko przed czasem.

Galeria