2 maja 2017

Dwóch kadrowiczów w ONICO Warszawa

Do rozgrywek PlusLigi w sezonie 2017/2018 klub ze stolicy przystąpi pod nową nazwą. O medale mistrzostw Polski rywalizować będą siatkarze ONICO Warszawa.

 

Decyzję zarządu klubu ogłoszono podczas specjalnie zwołanej konferencji prasowej. – Tworzymy w Warszawie klub, który już niedługo włączy się do walki o mistrzostwo Polski. Zmiana nazwy z pewnością nam w tym pomoże – zakomunikował Marcin Bańcerowski, wiceprezes ONICO Warszawa. – Wywodzimy się z akademickiego środowiska i nie wstydzimy się tego. Wręcz przeciwnie. W tym momencie jednak jesteśmy w pełni profesjonalnym klubem grającym w profesjonalnej lidze – dodał. – Nie odcinamy się jednak od korzeni i tradycji. Dlatego postanowiliśmy nie zmieniać logo klubu. W sezonie 2017/2018 naszym symbolem wciąż będzie wpisana w okrąg litera P – poinformował.

 

Więcej informacji o zmianie nazwy: http://onicowarszawa.pl/aktualnosci/nowa-nazwa-i-ambitne-plany-onico-warszawa-zapuka-czolowki/

 

Podczas wczorajszej konferencji, zarząd klubu podpisał również kontrakty z dwoma reprezentantami naszego kraju – Wojciechem Włodarczykiem i Damianem Wojtaszkiem, którzy związali się z ONICO Warszawa na dwa najbliższe sezony. Obaj siatkarze reprezentowali już stołeczny klub. Włodarczyk barw – wtedy – AZS Politechniki Warszawskiej bronił w sezonie 2009/2010. Grał wówczas jako rozgrywający. Wojtaszek zaś w Warszawie rozpoczynał swoją przygodę z profesjonalną siatkówką. W AZS Politechnice występował aż przez pięć sezonów.